Shnilý karavan Hymer Eriba Exciting 560 za půl milionu


Krásně vybavený obrovský karavan Hymer Eriba Exciting 560 (řada Exciting dle mého vychází z karavanů značky TEC (Kontrola nádherného karavanu TEC Travel King 540 GK v Nizozemsku (Holandsku) →) z roku 2015 za 490 000 Kč. Ve výbavě byl mover, předstan, bojler. Délka s ojí 8 050 mm, šířka 2 515 mm, provozní hmotnost 1480 Kg, celková hmotnost 1 800 Kg. V době kontroly zhruba 7 let starý karavan.

Nábytek karavanu byl celý vylámaný z úchytů. Nešlo o jedno místo, kde by bylo uchycení vylomeno, spoje nábytku byly vylámány pod pod postelí, v šatních skříních, v kuchyni. Nemám vše nafocené, protože v karavanu bylo velmi málo světla, ale napříč karavanem úchyty v nábytku nedržely.

Karavan jsem celý detailně obešel, nikde jsem nenašel stopy po opravě z nehody, proč byl nábytek tak zničený nevím. Karavan byl na oko uklizený, ale v hůře přístupných místech byl velký nepořádek, včetně dámského spodního prádla hozeného za plynovým topením.

Karavan byl silně zatečený → v zaslepení předního okna. Přepážka pod zaslepením předního okna byla úplně ztrouchnivělá, stačilo jemně zatlačit prstem a přepážka se drolila, byla natolik shnilá, že bych se prstem dokázal dostat skrz. Bočnice v úložném prostoru byly úplně mokré, při dotyku z nich kapala voda (a to bylo kontrolováno v období dlouhého sucha). Přední část byla natolik zatečená, že vodu bylo možné detekovat i z vnitřní části karavanu.

Ve skříňce v koupelně byla v zadní stěně taková vlhkost →, že jsem dokázal změřit vlhkost i v poličce, která se zadní stěny jenom dotýkala. Vlhkost zadní stěny uvnitř byla přes 40 %. →.

7 let starý karavan za 490 000 byl v úplně dezolátním stavu. Oprava by spočívala v kompletní demontáži celé přední části a vytvoření nové výdřevy celé přední části a spojení s výdřevou zbytku karavanu.

Nejpodivnější je, že takto zničený karavan z inzerce velmi rychle zmizel. Proč si někdo koupí takový shnilý vrak nedokážu pochopit.

 
<< Na co si dát pozor při koupi karavanu – zatečené karavany <<