Zatečený karavan Knaus Vimara 450 TF v Nizozemsku (Holandsku)


Prodejce Veneber Caravans & Campers mi parádně lhal. S prodejcem se vždy snažím o emailovou komunikaci, aby nedošlo k nedorozumění do telefonu. Prodejce mi v emailu napsal:
„1) No, at the moment the caravan does not have any water damage.“

Chvíli jsem přemýšlel, proč prodejce píše „at the moment“, ale dospěl jsem k závěru, že je prostě jen opatrný a bojí se případného poškození v budoucnosti. Chyba, prodejce nejspíš moc dobře věděl, že karavan je vrak a jednoduše mi lhal.

Karavan měl zatečený → celý levý přední bok. Mokrý pruh byl vidět po celé délce pod sezením pouhým okem, stěna byla mokrá až k oknu.

Karavan byl prodává pod značkou Knaus ↨, ale správné obchodní označení je Vimara. Vimara byl výrobce karavanů, kterého převzal výrobce Knaus někdy kolem roku 2000, aby rozšířil nabídku karavanů o levné modely. Tyto levné karavany vyráběné po převzetí Knausem byly označeny „Vimara by Knaus Group Europe“. V inzerci se ale běžně prodávají jako Knaus, ačkoliv Knaus je sám tak nikdy neoznačoval. Karavany Vimara se vyráběly v Portugalsku, používaly řadu prvků z karavanů Knaus, například tento stejný půdorys jako Knaus Südwind 450 / Knaus Blue Line 450, ale jsou konstrukčně jednodušší. Úroveň zpracování portugalských karavanů Vimara byla nevalná (důkazem je tento zatečený karavan Vimara 450 TF, z venku vypadal absolutně nepoškozený, nehavarovaný a přesto do něj teklo), po několika letech se úplně přestaly vyrábět a v roce 2010 expirovala i registrovaná obchodní známka na značku Vimara ↗.

Po ukončení výroby levných karavanů Vimara pokračuje Knaus ↨ s levnější řadou karavanů pod značkou Weinsberg ↨. Karavany Weinsberg ↨ se vyrábí v maďarském městě Nagyoroszi severně od Budapešti a jejich zpracování je z mé zkušenosti na vysoké úrovni.

<< Na co si dát pozor při koupi karavanu – zatečené karavany <<