Kontrola nádherného karavanu TEC Travel King 540 GK v Nizozemsku (Holandsku)


Kontrola nádherného karavanu TEC Travel King 540 GK v Nizozemska (Holandska). Obrovský karavan s velkou výbavou včetně klimatizace a moveru.

Dílenské zpracování karavanů TEC v jeho poslední vyráběné modelové řadě bylo na vynikající úrovni. Všechny lišty dokonale doléhaly, vše bylo precizně tmelené, dílenské zpracování precizní. Jediné, co jsem na karavanu našel byla povrchová oxidace kovových částí pod postelí, pravděpodobně od mokrého předstanu, jinak karavan vypadal, jako když vyjel z továrny.

Výroba karavanů TEC (Thrun-Eicker-Caravan) byla zahájena v roce 1953, v roce 1971 TEC ovládl výrobce karavanů Dethleffs, v roce 1980 byla založena společnost CMC, do které byly začleněny značky Dethleffs, Eriba, Hymer a TEC. V roce 1983 získal Erwin Hymer výhradní práva ke skupině CMC, došlo tak k integraci značky TEC do skupiny Hymer.

V roce 1991 společnost převzala společnost Erwin Hymer výrobce karavanů LMC, od roku 1993 probíhal vývoj a výroba karavanů LMC a TEC společně, v roce 1995 se výroba obou značek kompletně přestěhovala do výrobního závodu v německém městě Sassenberg v Severním Porýní-Vestfálsku. V tomto závodě se karavany LMC a TEC vyráběly společně až do roku 2013, kdy byla značka TEC ukončena a výroba pokračuje pouze pod značkou LMC (https://www.lmc-caravan.com/ ↨). (Zdroj: Tisková zpráva Erwin Hymmer Group z 15.02.2013)

Před ukončením výroby byly karavany LMC a TEC velmi podobné, ale současná generace karavanů LMC (https://www.lmc-caravan.com/ ↨) je úplně jiná, než byly karavany v letech okolo roku 2010. Od roku 2013 byly původní karavany TEC (dle mého vyráběny) jako Eriba Exciting (Shnilý karavan Hymer Eriba Exciting 560 za půl milionu →). Obzvlášť první karavany řady Eriba Exciting byl extrémně podobné s původními TEC TravelKing. Řada karavanů Eriba Exciting se vyráběla zhruba do roku 2020, v roce 2022 již v nabídce řada Eriba Exciting nebyla (https://www.eriba.com/ ↨).

Prodejce https://groen-caravans.nl/ ↨ byl extrémně neochotný. Prohlídka spočívala formou „je někde na dvoře, najdi si ho“. Rezervace po prohlídce byla nemožná, nabízel jsem složení rezervace v hotovosti, složení zálohy bankovním převodem (došel bych do místí banky) a prodejce nejevil absolutně žádný zájem. Naprosto zjevně jsem zaměstnance u prodejce otravoval už jen tím, že jsem tam byla museli se mnou komunikovat, zájem o prodej byla absolutně nulový. Rezervace se prostě nepovedla. Kupující s nimi pak komunikoval o možnosti rezervace platbou předem, ale ani to se nepovedlo. Nakonec tam prostě dojel a doufal, že karavan bude. Opravdu špatný neseriózní prodejce.

<< Asistence – pomoc při nákupu karavanu v zahraničí <<