Dovoz staršího karavanu Caravelair Bamba de Luxe 395T v TOP stavu včetně moveru a předstanu


Karavan Caravelair Bamba de Luxe 395T z roku 1998. V roce dovozu byl celých 24 let starý. Tenhle starší karavan jasně dokazuje, že mezi stavem karavanu a jeho stářím neexistuje žádná souvislost. Konstrukčně byl karavan absolutně nedotknutý.

Karavan byl dokonale suchý, nikde nebylo místo se zvýšenou vlhkostí. Všechny šrouby madel pevně držely, nikde nebyl žádný rez. Ani jeden šroub oken nebyl rezavý.  Velmi riziková část pod předním oknem byla naprosto dokonale suchá. V kuchyni snad nikdy nikdo nevařil. Na střeše nebyla jediná stopa po kroupách, po celém obvodu jediné poškozené místo.

Karavan měl nezvykle velkou výbavu (zejména na značku Caravelair). Uvnitř karavanu bylo plynové topení Truma, kuchyňská digestoř, mover Enduro, předstan Dorema Multi Nova doplněný o předstanovou markýzu Dorema Locarno, na všech packách „big footy“, na oji sklopný nosič na kola. Karavan byl vybaven stabilizátorem Westfalia (i přes jeho stáří mi osobně přijde jako jeden z nejvíce účinných stabilizátorů), zámkem oje proti odcizení (u kterého jsem asi 10 minut přicházel na to, jak ho odepnout).

Prázdný karavan měl pouhých 785 kg, celková hmotnost byla 1 000 kg.

Mírně poškozená byla deska stolu (nejspíše popálená a opravená barvou, toho byla velká škoda, to bylo jediné hůře opravitelné poškození), nešel vypínač u jedné čtecí lampičky, elektroinstalace moveru byla dost „prasácky“ provedená, řídící jednotka nebyla přišroubovaná k podlaze, dráty neocínované.

 

<< Asistence – pomoc při nákupu karavanu v zahraničí <<