Trigano Rubis 380 s typickým poškozením zatékání střechou


Úplně typická závada u karavanů řady Trigano Rubis. Střecha má úplně jiné konstrukční řešení, než bylo u předcházející řady karavanů Rapido Club. Zatímco do řady Rapido Club se voda obvykle nedostává, u řady Trigano Rubis běžně v rozích střechy zatéká při dešti voda.

Zatékání vody střechou však nepředstavuje nijak zásadní problém, pokud není dlouhodobé a příliš intenzivní. Voda dostává na stěnu, nikoliv do stěny. Poškození je povrchové, prostředky proti plísním snadno vyčistitelné. Pokud není vody příliš, vlhkost natáhne jenom dřevěná lišta mezi skříňkami a střechou, vlhkost se nedostává do stěny. Viděl jsem však i karavany (Trigano Rubis 340 →), Trigano Rubis 380 →), kde voda stékala na podlahu a dostala se až pod lino, kde způsobovala hnilobu v podlaze. Takový karavan je pak prakticky neopravitelný.

Novější karavany Trigano Silver mají střechu lépe řešenou (ačkoliv vizuálně je řešení stejné) a do karavanů už střechou nezatéká →. Je možné, že je to jinak tmelené, nebo řešené jinak z venkovní části.

U tohoto kusu byla vlhkost v liště okolo 25 %, vlhkost ve skříňce pod rohem kolem 10 % a vlhkost ve stěně kolem 3 %. Tedy stěna byla plně suchá, nedocházelo k poškození stěny.

<< Historie jednotlivých značek karavanů <<