Karavan Rapido Club 40 TCA


Karavan Rapido Club 40 TCA z roku 2001 s vyndavacím kuchyňským blokem a markýzou. Vyndání kuchyňské bloku je extrémně snadné, uvnitř karavan se otočí plastovou pojistkou, z venku se sklopí spodní část, nazdvihne horní část a madlem se kuchyň vytáhne ven. Všechno jde velmi snadno, bez použití síly. Horní část krytu kuchyně je na plynové vzpěry (běžné plynové vzpěry shodné s plynovými vzpěrami například do kufru auta), horní část tak může zůstat otevřená.

Kuchyňský blok obsahuje jeden šuplík, přístupný z vnitřní i venkovní strany.

Karavan měl vyměněné kuchyňské okno za okno ze staršího modelu (originální kuchyňské okno je hnědé). Jako důvod je možné předpokládat poškození teplotou při vaření. Na okně je tepelná samolepka, který mění barvu s teplotou a upozorňuje, že teplota u okna je příliš vysoká. Odstup hořáků od okna při použití kuchyně uvnitř karavanu je velmi malý, u běžných karavanů je odstup výrazně větší.

Karavan byl vybaven markýzou Thule Omnistor (neměla označení modelu, ale nejspíš se jednalo o Thule Omnistor 2000). Markýza je vybavena teleskopickými tyčemi a automatickým rolovacím systémem. Prostě se ručně vytáhne ven z kazety, přičemž se vytahují dvě šikmé kovové vzpěry mezi kazetou a předním čelem markýzy podepírající plátno, v předním čele jsou další dvě teleskopické nohy, které podepírají markýzu vertikálně. Zpět do kazety se markýza navíjí pomocí pružiny, umístěné v navíjecí trubce. Podle mě jsou k rozvinutí a svinutí markýzy vždy potřeba 2 lidé. Markýzu jsem nezkoušel, bál jsem se, že ji v jednom člověku rozlámu nebo se mi nenavine.


 
<< Historie jednotlivých značek karavanů <<