Dovoz staršího karavanu Knaus Country 395 TK z Nizozemkska (Holandska) v skvělém stavu


V Nizozemsku (Holandsku) je možné koupit starší karavan v TOP stavu. Tento je rok výroby 1996 a nemá sebemenší poškození. Před koupí jsme ho kompletně ve všech místech proměřil a nikde nebyl vlhkost výdřevy vyšší než 5 %, téměř všude jsem naměřil 4 %. V karavanu jsem strávil noc s extrémně intenzivním deštěm (na místě pak byly záplavy) a ráno proměřil vlhkost pod okny, spoji střechy a bočnic a vlhkost byla stejné 4 %).

Cenový rozdíl mezi stejným karavanem nabízeným v České republice (z fotek zjevně zatečeným) je zhruba 35 % – tento krásný suchý absolutně nepoškozený karavan z Nizozemska (Holandska) vyšel na 135 000 Kč, stejný model, jen zjevně poškozený byl v České republice nabízen za 99 000 Kč.

Super rozložení karavanu Knaus Country 395 TK pro rodiny – celková délka 555 cm, délka obytné nástavby 395 cm, šířka jen 210 cm. Pohotovostní hmotnost 730 kg s maximální povolenou hmotností 1 000 kg. Přední i zadní spaní složitelné na postel, horní palanda velmi jednoduše překlopitelná na skříňky. 13 pin zásuvka pro připojení k tažnému vozidlu, ale není vybaven spínaným napájecím zdrojem – vnitřní spotřebiče fungují jen po připojení k 230V, výměna nespínaného zdroje za spínaný je však velmi snadná. Pro plnohodnotné využití na 12V by se musela vyměnit i světla, ta jsou také na 230V, přestavba vyjde okolo 5 000 Kč.

<< Asistence – pomoc při nákupu karavanu v zahraničí <<